Asya'nın Doğum günü

Merhaba!
Sizi söz verdiğim gibi Asya'nın 1 yaş partisine götürüyorum. Her şeyi ile ilmik ilmik ilgilendiğim partimizin teması "gezgin" idi. Neden gezgin? Çünkü Asya'nın böyle bir lakabı oluştu. O aramıza katıldığından beri onunla çok gezdik. En azından imkanlarımız el verdiğince diyeyim :) Asya 2,5 aylıkken denize girdi, 4 aylıkken çadırda kamp yaptı gibi gibi.. Zaten Asya tam bir patates (ilerde bunu okuyunca bana kızabilir belki ama öyle :) ondan da prensesli ,pembeli bir doğum günü olmazdı :D
İlk önce mantar gibi türeyen parti evlerini gezdik. Ama hepsi apartmanın alt katında, kapalı alan vs. Ben istedim ki çocuklar eğlensin. O yüzden üstlerine koca bir çizik atarak parti evi olmayan yerlere yöneldik. Ayrıca bu parti evleri size adam akıllı bir hizmet sunmadan kişi başı ücret çıkartıyor ve gerçekten hakettiklerini düşünmüyorum. Ben onun yerine bu boşluğu kahvaltı ile doldurmayı düşündüm. Büyük hem ailemizin hem de yakın arkadaşlarımızın olduğu bir kır kahvaltısı fikri ile yola çıktık.


Pinterest bu dönemde bana inanılmaz yardımcı oldu. İyi ki varsın diyerek öpücük yolluyorum :)


Asya'nın doğumgünü için de gerçekten rahat edebileceği bir şeyler aradım. Onu kabarık rahatsız edici kıyafetlerin içine koymak istemedim. İnstagramda karşıma Doroandme çıktı. Asya için çok güzel şile bezinden tulum dikti. 


Sonra hazırlık aşamasında gene instagramda karşıma çıkan ve daha önce de birçok kez sipariş verip memnun olduğum sosyopix' e başvurdum. Yeni özelliği olan polo kartların altına yazı yazma fikri beni çok mutlu etti. Böylece hem bir dekor oluşturdum hem de Asya'ya fıstık gibi bir anı hazırladım. Her fotoğrafın altına gittiğimiz yerin ismini ve ay- yıl bilgisini ekledim. Bu fotoğrafları da babamın yaptığı ayaklı çerçevenin içine çamaşır asar gibi astım :) 

Hemen yanında oluşturduğum anı masasına anı yazmak için gidenler de bu fotoğraflara baktılar. Anı masası da gene babamın el emeği. Adı üstünde anı. Ben bu köşeyi nostaljik hazırlamak istedim. Dikiş masanın ayaklarını boyayıp üstüne de doğal ağaçtan yerleştirdiği tabla ile oluşan masa çok ilgi çekti. 


Üzerine koyduğum radyo ve gelinliğimin eldivenleri ile istediğim nostaljik görüntüyü elde ettim. Fotoğrafta görünmemiş fakat söylemek isterim. Çerçevede Asya'nın doğduğu günün takvim yaprağı var. Aldığım en güzel, en kıymetli hediyelerden biridir. Kayınvalidemin düşünceli hediyesidir benim için. Tabi ki bu nostaljik anı köşesinde o da yerini aldı :)


Konsept gezgin olunca bol bol haritalardan, valizlerden faydalandım. Doğum günü masamıza evdeki objelerimi yerleştirdim. Bunların gezdiğimiz yerlerden aldığımız anılar olmasına özen gösterdim. 


Ahşap boyama aksesuarlarının satıldığı dükkandan bir de valiz aldık. Çoğunluğunu Sercan olmakla birlikte boyadık ve doğum günü sonrasında da kullanacağımız bir objemiz oldu. Masadaki flamaları annem dikti. Şimdi onlar ile Asya'nın odasını süslüyorum. Aldığım, para harcadığım, yaptığım her şeyi daha sonra da kullanmak istedim. 
Yön okları bu tarz partilerde olmazsa olmaz diye ona da bir çözüm bulduk. Sercanın şapkası ile bu çıtayı da gezgin hale getirdik. 


Bu arada pasta da benim eserim. Tabii ki gene bir naked cake denemesiydi. Olumlu sonuçlar aldığımı için bundan sonra da pastahaneye gitmeyi düşünmüyorum :) Asya'nın pasta keserken müziği en sevdiği şarkı olan 'Otobüsün Tekerliği' idi. Unutmamak için kendime yazıyorum bu satırı da :)Masanın önündeki küçük kara tahtanın yapımı ise şöyle; bir parça kontraplak kestiriyorsunuz ve onu hobi marketlerde satılan kara tahta boyası ile boyuyorsunuz. İşte bu kadar :) 


Hediyelik olarak da bavul etiketleri sipariş verdim. Onlardan ise sadece arka tarafına 'Gezmek Yaşamaktır.' yazmalarını istedim. Geri kalan süslemeyi yapmak ise çok keyifliydi. Şuan biz etiketlerimizi her seyahatte severek kullanıyoruz :)


Son olarak da içtiğiniz ayran şişelerini atmıyorsunuz arkadaşlar ve böyle organizasyonlar için saklıyorsunuz. Çok cici minik vazo ya da içecek kavanozu oluyorlar benden söylemesi. Maalesef fotoğrafını çekmeyi unutmuşum ama instagramda sabit hikayelerimde minik bir videosu var. Orada görmek isterseniz sizi bekliyor. Bir de minik etiketleri peçetelerimize bağladım. Aynı etiketlerden kürdanlara yapıştırıp kahvaltılıklara da batırmalarını istemiştim. Fakat aceleden unutmuşlar. Azıcık üzüldüm ama geçti :)


Yazımı bitirirken zamana sitem ediyorum. Bu kadar hızlı geçmek zorunda değilsin. 
Ayrıca minik patatesime bir not bırakmak istiyorum.

Gözümün nuru, canımın parçası...
Doğum günün kutlu olsun. Her zaman ilk duam Allah seni iyilerle karşılaştırsın. Ömründen sağlık, yüzünden gülücük, kalbinden merhamet eksilmesin. Seni seviyorum.
Sona da Asya'nın hediyelerini açarken ve arkadaşları ile oynarken ki mutluluğunu bırakayım :)
Seneye 2. yaş doğumgünümde görüşürüz.
Hoşçakalın :)Yorumlar