Bebeğime mektup...

Senin varlığını, hareketlerini içimde sadece bir haftadır hissediyorum. Ama bu his yabancı değil. O kadar özlediğim hep benimle olan bir his ki... Duygularımı duyacaksın, abarttığımı düşüneceksin diye korkuyorum. Aynaya baktığımda anne olacağıma inanamazken rüyalarımda çoktan et-kemiğe büründün bile.Sana sarılmak, yüzünü görmeden öpüp koklamak en sevdiğim rüyam oldu. Sırf bu yüzden çok uyuyorum ben miniğim. Seni daha çok hissetmek, konuşmak için.

İsmini düşlüyorum. Hiçbirini sana yakıştıramıyorum. Çünkü öyle bir ismin olsun istiyorum ki ismini taşı. Öyle bir ismin olsun ki duyan doğayı, hayvanları, her canlıyı sevdiğini, merhametli olduğunu, hayat dolu, neşe saçtığını anlamalı. Taşımanı istediğim yegane duygu 'merhamet.' Sen iyi insan olsun kızım. Sen merhametli, dürüst ol miniğim.

O kadar şanslısın ki seni isteyen, dört gözle bekleyen annen, baban ve evet bir de kedi abin var. O sana öğretecek her canlının canının yanabildiğini bitanem. Şimdiden o kadar çok seviliyorsun ki. Ama sakın çok sevildiğini hissedip de bu duygudan mahrum olanları hor görme yavrum. Herkes senin kadar şanslı olmayabilir. Önemli olan bunu onlara hissettirmemen. Herkesi sev. Sevginin olduğu yerde her güzel duygu da barınır bitanem.

İnan yavrum. Kalbine inan, yaradana inan, bize inan. Seni bizden çok duaların koruyacağına inan yavrum.

İyi insan ol dilerim. Kötülüğe bile iyilikle cevap veresin isteim. Ceplerin güzel çiçeklerle dolu olsun güzel kızım.

Hayat şuanda bulunduğun yerden bir tık daha zor miniğim. Burada sabretmen, çalışman gerek. Ama unutma çalışır dünyaya faydalı olursan hayata gelmen daha da anlam kazanır. Verimli olursan...

Oku kızım. Her an her şeyi oku birtanem. En büyük kötülük insanın kendini cahil bırakması.

Baban ve ben gibi gezmeyi, kamp kurmayı sev isterim. Duymadığın dil, yüzmediğin koy, ayak basmadığın toprak kalmasın isterim. Doldur ceplerini. Bilgiyle doldur birtanem. Çok okuyan mı bilir, çok gezen mi ikilemini yaşamamak için ikisini de bol bol gerçekleştir bitanem.

Sana öğreteceğim ilk felsefe ne olacak biliyor musun miniğim. Çok sevdiğim bir söz: 'Seyahatin önündeki tek engel kapı eşiğidir.' Bunu unutma :)

Ben yazdıkça senin içimde kıpırdaman ne büyük şükür sebebi. Biliyorum birtanem aynı anda heyecanlanıyoruz. Aynı anda yaşıyoruz. Kanım, canım, bütünleyen parçamsın benim. Seni çok seviyorum. Sağlıkla kavuşmak dileğiyle... Annen Gizem.

Yorumlar