GEZİ: Kazdağları, Hızır Kamp!

Kafa dinlemek için nereye gitmeli? Cevabım net doğanın kollarına :) Burada memleketime torpil geçiyorum ve Kazdağları' na davet ediyorum sizi. 


Hızır Kamp' ın ağaç evleri

Biz bu bahar Hızır Kamp' a gittik ve resmen aşık olduk. Zeytinli'den ulaşımı sağlayıp Mehmetalan köyü'nün içinden geçerek yaklaşık 2 kilometrelik toprak, kıvrımlı ve dar yollardan geçerek Kazdağları' nda bulunan kamp alanına ulaştık. Yollar bozuk olduğu için sakin sakin gitmenizi tavsiye ederim. Acele etmeyin tabelalar sizi kamp alanına kadar getirecektir :) 


 Danışma :)


Bir önemli hatırlatma kamp alanında konaklamak için birden fazla seçeneğiniz var ve rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Siteden daha ayrıntılı bilgiye ulaşmak için buradan :)

Biz çadır kurmayı tercih ettik

Kamp alanında telefon yok, wifi yok, elektrik yok (kısıtlı) ; huzur var, kardeşlik var, umut var...

O kadar da korkutmayayım gerçi sizi :) Hızır Kamp' ın netini günlük 10 TL' ye kullanabiliyorsunuz. Ama kullanmayın ve burada sadece kendinizi dinleyin.Burada ödediğiniz tutarın içinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil. Burada bir parantez açıyorum: kahvaltıda taze taze toplanan yumurtalar, bahçede yetiştirilen sebzeler, hatta ve hatta doğal zeytinler sizi bekliyor. Öğlen çıkan yemekler için ekstra ödeme yapmanız gerekiyor. Tüm kamp alanları gibi burada da wc ve duş ortak ve son derece temiz. Çalışanlar çok samimi :) 


 Doğal yumurtalar :)

Teyzem bahçeyle ilgileniyor :)

Burada yapılacaklara gelirsek: buz gibi Zeytinli Çayı' nın sularında yüzebilirsiniz. Kazdağları Milli Parkı'na çok yakın bir konumda olduğunuzdan ötürü yürüyüş turlarına katılabilirsiniz. Sitede yayınlanan etkinlik listesinden gittiğiniz döneme uygun olan yoga ve metidasyon kurslarına katılabilirsiniz. Kütüphanesinde alabileceğiniz kitaplar ile ağaçların altındaki sedirlere gömülüp harika vakit geçirebilirsiniz. Kısacası burada kendinizi yenileyebilir ve bol bol dinlenebilirsiniz :) 


İlk gittiğinizde oksijen fazlalığı sizde tatlı bir uyku yapacaktır. Korkmayın ve kendinizi bulduğunuz en yakın hamağa ya da sedire bırakın :) Akşam kamp ateşi yakılıyor ve tüm misafirler burada toplanıp sanki yıllardır tanışıyor gibi keyifli vakit geçiriyor, şarkı söylüyor.
Kesinlikle tatil anlayışınızın içine doğayı, samimiyeti, milyon yıldızları eklemelisiniz. Size veda ederken son sözlerim: 'Doğayı sev, doğayı seveni daha çok sev :)'

Hoşçakalın, dostçakalın...

Fotoğraflarla sizi başbaşa bırakıyorum :)

Yorumlar

Yorum Gönder