KİTAP: Kardeşimin Hikayesi

Gerçekten etkilendiğim kitaplardan biri. Cinayetle başlayan kitap ben katili tahmin edemeden bitti :) Zülfü Livaneli' nin bu güzel kitabı için tam bir psikolojik gerilim diyebilirim. Kitabın baş kahramanı olan benim de emekli meslektaşım Ahmet Arslan, bana cinayetten de kardeşinden de daha ilgi çekici geldi. Anlattığı hikayesi hiç bitmesin hep anlatsın istedim. Gerek yaşadığı evini, gerek yaşam biçimini, yaşadığı duyguları okurken hep merak ettim. Yazar bu zorlu karakteri bizlere çok güzel aktarmış. Çevremde böyle bir karakter olsun isterdim sanırım :)

Kitap anladığınız üzere beni çok etkiledi ve tahmin edemediğim şekilde sonlandı. Özetle emekli olup sakin bir balıkçı kasabasına yerleşen inşaat mühendisi ve bu köyde yaşanan cinayeti araştırmaya gelen gazeteci kızın etrafında dönüyor olaylar.

Okurken aşk ile ilgili söylenen her cümlenin haklılık payını sorguluyor insan. İnsanların duyguları olmasaydı her şey ne kadar kolay olurdu. Psikoloji, gerçeküstü imgeler, aşka farklı bir yaklaşım, ruhsal dalgalanmalar sizi bekliyor.

Keyifli okumalar dilerim.

Hoşçakalın :)
Yorumlar