Miniklere Özel Pasta :)

Çok güzel bir pasta tarifi veriyorum size. Hatta daha dişleri çıkmamış miniğimize özel bir pasta bu :)

Gerekli malzemeler;
Hamuru için en başta bebek bezi :)
Kreması için renkli kurdeleler, puantiyeli kağıtlar, püsküllü gramafon kağıtları ve size sevimli gelen daha bir çok şey :)
Süslemek için oyuncak, balon ve içinizden daha ne gelirse.
Tabak olarak da mukavva diyebiliriz.
Mutfak kitiniz de yanınızda olursa süper olur. Onlar da ne mi dediniz. Sıvı yapıştırıcı, bant, kaplama kağıdı, peçete, maket bıçağı, makas, pergel, kalem.
Her şey hazırsa tabağımızı yapmakla başlayalım. Pergel yardımıyla mukavvada istediğimiz ölçülerde dairemizi çiziyoruz ve maket bıçağı ile kesiyoruz. Ben kestiğim parçayı sağdan soldan görünürse daha güzel dursun diye hediye paket ile kapladım. İsterseniz genişce bir servis tabağı ya da kek standı da bu iş için uygun olur. Böylece anneye de bir hediyeniz olur. Ne yazık ki benim aklıma sonradan geldi :) Kestiğim tabağın etrafını süslemek için renkli gramafon kağılarını sıvı yapıştırıcı ile tutturdum ve bezlere bulaşmaması için iyice kurumasını bekledim.Daha sonra her bir bezi kendi etrafında dolma sarar gibi sardım :) Onları altı yedi tane olunca bir küme şeklinde beyaz kurdele ile bağladım. En son tüm kümelerimi bir araya getirip  hepsini birbirine bağladım. Burada eşlerin yardımı önemli :) Çünkü hepsini tutup zaptetmek tek kişi için zor :)  En son kalın kurdele ile bağlandıkları kısımları sakladım. Pastamızı bitirdiysek süslemeye geçebiliriz. Burası tamamen size kalmış. İçinizden ne geliyorsa kullanabilirsiniz. Fikir olması açısından ben balon,oyuncak, kurdele ve renkli çıktı alınmış kağıtlar kullandım. 
Bu şablonları internette kolaylıkla bulabilirsiniz. it's a boy yazmanız yeterli. Yazmışken puantiyeli kağıt da yazın. Beğendiklerinizin renkli çıktısını alın bitti :) Bu dantelli kağıtlar benim en sevdiklerimden. Her yeri güzelleştiriyorlar hemencik :) Hepsini birbirine yapıştırdım.Bu da pastamın bitmiş haliiiii. Öndeki kuşlar da anneyle baba. Nazar boncukları ile korumak istedim ben bu aileyi :)

Biz hazırız. Arın bebeğe gidiyoruz. Ömrü sağlıklı, uzun, sevgiyle dolu olsun. Allah'ım tüüüüüüüüm isteyenleri en yakın zamanda bebekleri ile kavuştursun. Herkes mutlu mesut bir aile olsun :)) 

Hoşçakalınnn :*

Yorumlar