KİTAP: Bana İkimizi Anlat

Bana beni anlatamadı :)

Ben kitabı bitireceğim günü dört gözle bekledim. Maalesef en kötü huyum; beğensem de beğenmesem de okuduğum kitap bitecek. Nasıl beğenmedin ama diyorsunuz şimdi. Kitabın ismi sayfalarımda sen varsın, ben varım diyor. Kapağında da -eminim sevmeyen yoktur  o şirin arabaları- kırmızı minicik bir vosvos. Eee bir de en çok satanlar listesinde..

Yok olmadı. Beni kitabın içine dahil etmeyi başaramadı yazar. Bunun sebebi belki zaman geçişlerinin çok sert olması, belki de cümlelerin kısa kısa ve bence basit olması olabilir. Cümleden cümleye çok hızlı geçmesi ben de şiir okuyormuşum hissi uyandırdı.

Her şeyden önce bana konu çok depresif geldi. Baş kahramanımızın ismi Rüzgar. Rüzgar ismi depresif birisine ait olamaz diye düşünürüm ben hep. Adı üstünde rüzgar; geçtiği yeri dağıtıp yıkıp savuran :) Uzun yıllar aynı kıza aşık olan hem romantik hem arabesk bir adamı okuyoruz kitapta. Dedim ya bana çok ağır geldi duyguları ve sıkıldım, inanamadım bir türlü hislerine. Ben ki sulu göz Gizem okurken hiç etkilenip ağlamadım bile :) Farklı cümleleri peşpeşe söyleyip aynı yere gelmesi de eeeee tamam anladım dedirtiyor okurken. Bir yerden sonra da iyice klasik Türk filmlerine sardı zaten. Yok arkadaş bu kadar şımarık bir kız yıllarca böylesine deli divane sevilemez diyorum ve gidiyorum.

Tekrar görüşmek üzere, hoşçakalın.


Yorumlar