KİTAP: Sokak Kedisi BOB

Kitabın kapağını kapattım, sonra da gözlerimi... Bu hayatta böylesine güzel, gerçek hikayeler de var diye düşündüm ve her zamanki gibi duygulandım :) 

2014 yılının yaz aylarında eşim Sercan ile birlikte biz de bir sarman sahiplendik. Bunun üzerine canım arkadaşım İrem ise; ''Sokak kedisi Erdek'e anne olan güzel yürekli insan ...'' diyerek hediye etti bu kitabı bana. Tabi doğal olarak ben kitabı iki kat heyecanla okudum :)

Okurken yaralı bir sarmanın sokaklarda yaşayan bir adamın hayatını nasıl değiştirdiğine tanıklık ettim. Yer yer gözyaşlarımı tutamamış olabilirim :) Özetlemem gerekirse sıcacık, hayatın içinden,çok farklı bir dostluk hikayesi.  Anlatımı ise samimi; çünkü paylaşılanlar birinci ağızdan. Ek olarak söylemem gerekirse benim gibi kedi konusunda acemi olanlar kediciklerle ilgili güzel bilgileri satır aralarında yakalayabilirler :)

Biz çoğu zaman fark etmesek de sokaklarda hayatı idam ettirmek aslında bizim tahmin ettiğimizden çok daha zor. Ben ne yazık ki bir enstrüman çalamıyorum ama çalan birini fark ettiğimde o an vakitle ilgili bir problemim yoksa mutlaka yakınlarına oturur, dinlemekten de çok keyif alırım. Siz de boş geçmeyin. Zaten kitaptan etkilenirseniz eğer her bu durumla karşılaşmanız size kitabı anımsatacaktır :)

Sonuç olarak alın okuyun isterim. Bu hayatta güzel şeyler de var. Bu güzel şeyleri fark edelim ki kalplerimizi yumuşatabilelim :)

Eklemek istediğim bir şey daha var. Youtube'da '' Big Issue kedisi Bob'' diye arattığınızda kahramanlarımızın birçok kişi tarafından çekilip eklenmiş videolarını izleyebiliyorsunuz. Ama tavsiyem alın, okuyun, etkilenin sonra videoları izleyin :)
Görüşmek üzere...


Yorumlar